Aktualności


Eltrix Energia prowadzi wykłady z kogeneracji na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania

2014-11-28 12:50:26

Firma ELTRIX ENERGIA Piotr Baraniak została zaproszona przez Mazowiecką Agencję Energetyczną do poprowadzenia dwóch wykładów na temat kogeneracji w ramach podyplomowych studiów Samorządowy Menedżer Energii na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Wykłady miały miejsce w listopadzie 2014 r. w jednym z gmachów Uczelni przy ul. Rejtana 16 w Warszawie.

więcej...

Eltrix Energia członkiem Polskiego Stowarzyszenia Doradztwa Energetycznego ( PSDE)

2014-05-17 09:33:56

Od 12 maja firma Eltrix Energia stała się oficjalnym członkiem  Polskiego Stowarzyszenia Doradztwa Energetycznego. Jest to pierwsza i jedyna branżowa organizacja zajmująca się tematem działania na zliberalizowanym rynku energetycznym.  Celem PSDE jest edukacja klientów na temat możliwości związanych z uwolnionym rynkiem energii. Stowarzyszenie jest nastawione na rozwój oraz ukierunkowanie tego młodego rynku podnosząc jego konkurencyjność nie tylko w Polsce ale i w całej Europie.

Stowarzyszenie szerzy ideę liberalizacji w branży energetycznej w Polsce, wyznacza standardy profesjonalizmu w zawodzie doradcy energetycznego ze strony spółek obrotu, firm pośredniczących i doradczych oraz wspomagamy uczestników rynku w optymalizacji działań edukacyjnych, rekrutacyjnych, promocyjnych i badawczych. Propagujemy również efektywność energetyczną wśród przedsiębiorstw, instytucji publicznych oraz odbiorców indywidualnych.

więcej...

Wraca wsparcie dla wysoko sprawnej kogeneracji

2014-02-19 08:27:23

Zgodnie z doniesieniami prasowymi, 24 stycznia br. przegłosowana została nowelizacja prawa energetycznego dotycząca kogeneracji. W nowelizacji przywrócony ma zostać system wsparcia wysoko sprawnej kogeneracji  w postaci m.in. żółtych certyfikatów. Według nowelizacji system wsparcia ma zostać utrzymany do 2018 roku, z rozliczeniem certyfikatów do połowy 2019 roku .

więcej...